Prawie 30 lat na rynku

Media Service Zawada jest czołowym na rynku polskim wydawcą książek oraz dystrybutorem atrakcyjnych produktów dla najmłodszych, jak również dostawcą produktów w modelu business to business.

Sieć dystrybucyjna pokrywa teren całego kraju, a produkty są dostępne zarówno w kanale prasowym, nowoczesnym jak i tradycyjnym. Szeroki wachlarz różnorodnych publikacji „na każdą kieszeń” można znaleźć w sklepach stacjonarnych, jak również on-line (ksiazeczkibajeczki.pl, empik.com, allegro.pl etc.). W nieustająco rozwijanym, pełnym atrakcyjnych nowości, portfolio wydawcy znaleźć można liczne formaty książek: kolorowanki, opowiadania, łamigłówki i zadania sprzyjające rozwojowi dziecka oraz publikacje prezentowe z atrakcyjnymi dodatkami np. w formie zabawek.

Historia 

Firma działa w Polsce od 1994 roku, a jej pierwszym przedsięwzięciem było zarządzanie sprzedażą powierzchni reklamowej dla wydawnictwa Bauer. Z czasem portfel klientów spółki poszerzył się m.in. o wrocławskie wydawnictwo Phoenix Press Media.

W latach 1997–2002 dużym partnerem stało się wydawnictwo Marshall Cavendish. Wspólnie z nim Media Service Zawada wydało w Polsce dziesięć kolekcji. Wśród nich znalazła się seria „Świat Wiedzy”, której łączna sprzedaż na przestrzeni kilku lat wyniosła ponad 200 milionów egzemplarzy. Ten projekt otworzył spółce drogę do samodzielnej działalności wydawniczej.

Od tej pory Firma stała się wiodącym wydawnictwem sektora, posiadającym doświadczenie, znakomity zespół specjalistów, imponujące portfolio wydawnicze, kontakty i partnerów na całym świecie.

Specjalnością Firmy i jednocześnie przewagą konkurencyjną są różnorodne publikacje związane ze znanymi markami, stworzone na podstawie najpopularniejszych licencji. Ofertę uzupełniają również książki oparte na uwielbianych przez dzieci i rodziców tematach nielicencyjnych.

Misją Media Service Zawada jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia do tworzenia wartościowych, a zarazem atrakcyjnych publikacji skierowanych do dzieci i ich opiekunów. Wydawca dba, aby wszystkie książki były bezpieczne i codziennie towarzyszyły, bawiły, uczyły oraz kształciły najmłodszych odbiorców.